Aktualitātes virtuves dizainā 2018


Tīrība un uzglabāšana

Atbrīvoties no jucekļa virtuvē – tā ir tendence, kas padara uzglabāšanu par galveno funkciju mūsdienu virtuvē. Tīrība un kārtība, slēgti skapīši, nevis atvērti plaukti un skapīši ar stikla durtiņām – tā vienmēr un arī šobrīd ir aktuāla tendence virtuvē. Virtuvē ir tik daudz objektu, kurus vajag paslēpt. Japāņu dizainers Nendo izveidojis virtuvi ar baltiem konteineriem ar vāku, kuros noslēpt lietas, tādejādi radot atvērtu un īpašu virtuves telpu.

virtuve ar salu

Salas

Salas ir kļuvušas par būtisku virtuves daļu, kas, iespējams, ir viens no iemesliem, kā dēļ māju īpašnieki tagad dod priekšroku L veida virtuvēm ar salu vai pussalu.  Liela izmēra gaismas ķermeņi virs  ēdamgalda vai virtuves salas kļūst par istabas fokusa punktiem.

virtuve_motus_scavolini_ar_salu

Virtuves MOTUS ar salu

virtuve_ar_galdu_salu_diesel_scavolini

Virtuve DIESEL Social Kitchen ar galdu-salu un lieliem gaismas ķermeņiem

Popularitāti iegūst arī vienas sienas virtuves.

vienas_sienas_virtuve

Vienas sienas virtuve

Krāsas

Pelēkos toņus aizstās spēcīgāki, tumšāki pelēki, gandrīz melni toņi. Gaidāmas arī izteiksmīgākas krāsainas, dziļi violetas, tumši zilas un zaļas virtuves.
Aktuālas ir izteiksmīgas metāla krāsas aksesuāros un gaismas ķermeņos – zelts, varš, bronza, nerūsējošais tērauds.

tumša jūras zaļa virtuves iekārta

Melna, tumša jūraszaļa krāsa virtuvē.

tumši zaļa izteiksmīga virtuve

Izteiksmīga tumši zaļa virtuve

Virtuves virsmām iecienīts kļuvis kvarcs, kamēr dabīgais granīts turpina zaudēt popularitāti. Kvarcam populāri ir dabīgā marmora un granīta raksti. Šobrīd gana agresīvu rakstu kvarca virsmas liekam gan klasiskām, gan modernā minimimālisma stilā ieturētām virtuvēm.

kvarca virtuves virsma

Virsmas mainīšana ir vislielākais un dārgākais jauninājums virtuvē. Spīdīgs kvarca virsmas pārklājums neprasa tik daudz pūļu uzkopšanā kā dabīgais granīts.

Atvērtie izkārtojumi joprojām populāri. Nojauciet sienas un atbrīvojiet virtuvi no izolācijas.  Atvērtie izkārtojumi ir šeit, lai paliktu.

Virtuve ir tavam dzīvesveidam- neformālām vakariņām,  ikdienai un izklaidei.

atverta tipa virtuve

Atvērtas virtuves veicina mijiedarbību.

Iztiekam bez sienas skapīšiem. Ja uzglabāšanai vietas pietiek citur, šis ir lielisks veids, kā padarīt virtuvi daudz atvērtāku un vizuāli plašāku.

Integrētas, iebūvētas, vai ar paneļiem noslēptas virtuves iekārtas. Sienu skapīšiem pazūdot no virtuvēm, aktuālas paliek īpaši dziļas atvilktnes, kas atvieglo gatavošanu un uzglabāšanu. Pilnībā integrētas ierīces vizuāli savilks virtuves zonu kopā. Tiek attīrīta vieta ap logu, gleznu/ mākslas darbu vai traukiem, vāzi.

Funkcionāla, ietilpīga izlietne, kur ietilpst lieli katli un pannas, kuras jāmazgā ar rokām. Izlietnei varat izmantot tādu pašu materiālu kā virsmai, virtuve būs vizuāli tīrāka un savienotāka.

virtuves izlietne

virtuves izlietne

Betons uz virsmām, sienām un grīdas. Šobrīd betonu vai betona imitāciju varat likt arī skapīšu durtiņām.

betona virsmas un sienas virtuve

Flīzes

Ar flīzēm, to formu un krāsām un rakstiem varam izpausties pēc sirds patikas. Joprojām pie virtuves sienas aktuālas ir krāsainās marokāņu stila flīzes, vienkrāsainās metro flīzītes, bišu šūniņu formas flīzes, kvadrātveida porcelāna flīzes.

virtuves sienas flīzes virtuves sienas flīzes

 

Apskati pieejamās virtuves iekārtas šeit, apciemo mūs Scavolini salonā Nīcgales ielā 18a, vai sazinies ar mums un konsultējies ar dizaineri par savas sapņu virtuves īstenošanu. Scavolini oficiālais pārstāvis Latvijā www.virtuvesnams.lv

 


Leave a comment